W Polsce zagrożenie chorobami sercowo-naczyniowymi wciąż jest większe, niż w Europie Zachodniej, a ryzyko dotyczy osób poniżej 65 roku życia. Jak wyjaśniał w rozmowie z PAP były prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, prof. Przemysław Mitkowski, choroby sercowo-naczyniowe nadal są główną przyczyną zgonów zarówno w naszym kraju, ale też w Europie.
Elon Musk, miliarder i założyciel Tesli poinformował media, że kolejny pacjent z chipem mózgowym Neuralink czuje się dobrze, natomiast samo urządzenie działa znacznie lepiej, niż w przypadku pierwszego użytkownika.Jak poinformował Reuters, drugi pacjent Neuralink Alex, który jest byłym technikiem samochodowym - doznał urazu rdzenia kręgowego, nie miał problemów z “cofaniem się nici" w przeciwieństwie do Nolanda Arbaugha, pierwszego pacjenta Neuralink.
Teoretycznie szpital nie może pobierać opłaty za telewizję. Jednak w praktyce okazuje się, że wygląda to zupełnie inaczej. Za godzinę przed ekranem trzeba zapłacić nawet 5 zł!
Gdy nas coś boli, lubimy zwlekać. Cierpimy, ale nie idziemy do lekarza, by się zdiagnozować. Bagatelizujemy dolegliwości i liczymy na to, że może same nam przejdą. I przegapiamy najlepszy czas na to, by zacząć leczenie. Co, oprócz leków może nam ulżyć w bólu? Odpowiada Magdalena Szymkiewicz, fizjoterapeutka z CM SafiMed. Często do gabinetu fizjoterapeuty trafiają osoby, u których dolegliwości bólowe są już bardzo uciążliwe. Zdarza się, że chorzy cierpią, zwlekając z odbyciem wizyty w gabinecie, a jednocześnie przegapiają najlepszy moment na rozpoczęcie terapii. Bagatelizując dolegliwości w myśl: „może samo przejdzie…”, chorzy doprowadzają do sytuacji, w której początkowo niewielkie przeciążenia przeradzają się w ostry stan bólowy. Dochodzi do zaostrzenia dolegliwości.Fot. AdobeStock/SafiMed